Letecká akrobacie je extrémní sport, při kterém se piloti vystaveni obrovským silám přetížení (běžně až desetinásobku své hmotnosti) snaží v trojrozměrném prostoru při rychlostech převyšujících 400 km/hod. o přesné pohyby se stroji technicky patřícími k tomu nejlepšímu, co člověk dosud vynalezl.

Je to snaha o posunutí hranice lidských možností vpřed s pomocí té nejmodernější techniky. Samozřejmě je s tím spojena velká finanční náročnost tohoto sportu a riziko vyplývající z extrémní zátěže pilotů i strojů.

Právě proto je letecká akrobacie celosvětově považována za královnu leteckých sportů a vzhledem k postupujícím možnostem přenosů dat a obrazu i za sport s velkou budoucností.

Na letišti Moravská Třebová, které je centrum české reprezentace, trénují i další piloti celosvětových formátů, jako ruský reprezentační tým – Mikhail Mamistov (trojnnásobný mistr světa v motorové akrobacii Unlimited, mistr světa v akrobacii na kluzácích Unlimited), Elena Klimovitch, Světlana Kapanina (nejlepší pilotka 20. století), španělský reprezentační tým – Castor Fantoba (mistr světa v motorové akrobacii Unlimited) a další země, které však ještě nezaznamenaly takové úspěchy (Německo, Rakousko, Polsko).

Naším cílem je hledat, vychovávat a vycvičit nové reprezentanty z řad mládeže a dětí v průběhu základních výcviků. Mládež má v Moravské Třebové nejlepší zázemí, jaké je možné v současné době, v České republice, zajistit.

Více informací o reprezentaci letecké akrobacie naleznete na webu Aeroklubu České republiky.